آوین جونم تو ده ماهگی

سلام باز هم با تاخیر تونستم مطالب رایین جون و آوین جونم رو به روز کنم . و اما تو این مدت که نیومدم رایین جونم سفت و سخت کلاس زبان و اسکیتشو می ره و خدا رو شکر استعدادش خوبه کلاس زبانش که الان فونیکس 3 هستش و دو ترم قبل رو که عالی بود و معلماش خیلی ازش راضی بودند و این ترم هم چند روز پیش میان ترمش رو خوب داد و معلمش گفته رایین جونم شاگرد اول . اسکیتش هم با وجود جسه ریزش  خوبه و معلمش به پدرش گفته تو اسکیت استعدادش خیلی خوبه. و چیزی که برام جالبه اعتماد به نفس و روحیه برنده بودنش و اینکه همیشه دوست داره اول باشه. رایین جونم علاقه به ریاضیش هم خوبه و الان تا 1000 می شماره و حروف انگلیسی رو کامل می دونه و حروف فارسی رو هم داره یاد می گیره و البته الان خیلی از حروف رو می شناسه. از چیزهای دیگه که دلم نمیاد نگم اینه که رایین جونم  نسبت به قبل خیلی عاقلتر و پخته تر شده و البته خیلی هم با محبته و این  محبتش رو هم به من و پدر و خواهرش ابراز می کنه.

و اما آوین جونم هم الان 10 ماه و نیمشه و تو این فاصله چهار دست و پا می ره و حسابی فوضولی می کنه ولی هنوز راه نیوفتاده. و کلمات ماما. بابا. دادا . دالی. عزیزم  و ای جان و این کیه رو میگه. گاهی به پدرش اشاره می کنه می گه این کیه؟ می گم عزیزم پدرته  و یا گاهی به من میگه این کیه می گم منم مامانی . خلاصه خیلی قشنگ می پرسه این کیه.عزیزمش رو هم خیلی با مزه می گه. چهار دست و پا می ره پیشه داداشش و دست به وسایلش می زنه که معمولا" صدای داشش رو در میاره . کلا" دوست داره هر کاری که داداشش می کنه اون هم انجام بده.داداشش رو ناز می کنه که به خاطر تیزی ناخناش گاهی چنگ می زنه . خلاصه که کارها و رفتارهای این دو تا خیلی با مزه است. از دیگه شیرین کاریهای آوین جونم اینه که بوس می فرسته . دندوناش هم آوین جونم الان چهارتا دندون بالا داره و دو تا دندون موشی هم پایین در آورده.

و اما دختر خالشونم هم مدیسا هم الان پنج ماهشه و اون هم بزرگ شده. رفتارهای آوین در مقابل اون خیلی جالبه و اگه من قربون صدقه اون برم کاملا  بر می گرده طرف من که یعنی  من هم هستم . گاهی با انگشتاش میخواد بکنه تو چشم  مدیسا . خلاصه کلی باید حواسمون به اون باشه. مدیسا هم  کارهایی  که قبلا" آوین جونم می کرده انجام می ده.

قبل از هر چیز خدا رو به خاطر این گلای قشنگ شکر می کنم و از خدای مهربون می خوام که اونها و صد البته همه بچه ها رو نگه داره و همه اونها   زیر سایه پدر مادراشون بزرگ بشن. انشاء الله

 

 

/ 2 نظر / 2 بازدید
مامان یسنا

سلام عزیزممممم چقدر خوشحالم که اینجا هم میتونم ببینمتون . قربون شاگرد اول کلاس زبان برم من. واقعا که رایین جون تو همه چیز اوله. از طرف من یه عالمه بوسش کن